Kajenský pepř podporuje hubnutí

Kajenský pepř hubnutí Kajenský pepř

Chilli papričky obsahují různé účinné látky jako např. vitamíny A, B či C, některé důležité minerály (draslík, vápník apod.). Kajenský pepř je například velmi vhodný při potížích s trávící soustavou. Podporuje totiž trávení, kladně působí na žaludek a střevní peristaltiku. Navíc zlepšuje metabolismus tuků a detoxikaci těla, takže se může stát účinným pomocníkem při redukci tělesné hmotnosti.

Používáním kajenského pepře můžete usnadnit uvolňování hlenů z plic, takže je vhodný při chřipce a nachlazení. Pozitivně působí i na kardiovaskulární systém, a to včetně prevence proti srdeční arytmii. Mluví se také o jeho protizánětlivých, protialergických a antibakteriálních účincích a bývá dáván do souvislosti i s protirakovinným působením. Kajenský pepř se odedávna používal také zevně, a to především při podlitinách, křečových žilách, omrzlinách, řezných ranách nebo bolestech kloubů.

Využití kajenského koření v kuchyni

V kuchyni je kajenský pepř používán především k tomu, aby dodal jednotlivým pokrmům pikantní chuť. Již z toho je zřejmé, že bývá často používán místo pepře či mleté pálivé papriky. Můžete z něj tedy učinit základní ostré koření v kuchyni, ovšem vzhledem k jeho mimořádné pikantnosti to s ním nepřehánějte. Kajenského pepře lze každopádně využít při přípravě pokrmů z indické či mexické kuchyně, ale také různých omáček, případně k masu či zeleninovým jídlům.

Žádné komentáře, buďte první s vaším příspěvkem!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.