Přírodní vláknina chitosan: Znáte „magnet na tuky“?

Chitosan je přírodní vláknina, kterou Japonci využívají v medicíně přes 100 let a které se přezdívá „magnet na tuky“ nebo „houba na tuky“. Získává se ze schránek mořských korýšů. Ty lidé dřív bez využití vraceli zpátky do moře, dnes z nich ale získávají tuto látku, která vám pomůže zhubnout.

Chitosan je polysacharid s jednou skvělou vlastností: dokáže na sebe vázat tuky z potravy a odvádět je z těla. To znamená, že když ho užijete před jídlem, „vytáhne“ z něj chitosan tuky dřív, než je tělo začne zpracovávat, a díky tomu se nemůžou v těle ukládat. Chitosan na sebe zvládne navázat až 6násobek své váhy v tucích.

Přírodní vláknina pomáhá tělu i s detoxem a bojem s nemocemi. Chitosan totiž z těla odvádí škodlivé látky a ničí cizorodné a zhoubné buňky. Snižuje také hladinu tuku a cholesterolu v krvi.

Chitosan v tabletkách

Abyste chitosan tělu dodali, nemusíte chroupat mušle. I na českém trhu seženete tabletky Chitomax, které obsahují kvalitní chitosan. V těchto tabletkách je chitosan upravený speciální patentovanou metodou, díky které se v žaludku rozpustí během 1 až 3 minut. Proto vám stačí vzít si tabletku chvilku před jídlem a účinky jsou až 5× lepší než už běžných tabletek s chitosanem, které se zpravidla rozpouštějí minimálně 60 minut.

Pozor na tuk, který není vidět

Chitosan vám pomůže i s takzvaným viscelárním tukem. Ten nevidíte v podobě širokých boků nebo „pneumatiky“ kolem břicha, je totiž skrytý hluboko pod kůží. Viscelární tuk obaluje orgány a škodí jim – způsobuje onemocnění srdce a další choroby. Přečtěte si článek, ve kterém se dozvíte, co viscelární tuk způsobuje a jak poznat, že byste ho měli začít řešit. V článku najdete také 5 rad, jak se ho přirozeně zbavit.

Žádné komentáře, buďte první s vaším příspěvkem!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.